POLSKI PUCH

Puch

Puch pozyskuje się z ptactwa wodnego - gęsi i kaczek. Puch gęsi jest znacznie bardziej ceniony - cechuje się lepszymi właściwościami i nie posiada charakterystycznego zapachu, który towarzyszy puchowi kaczemu.

Puch to element upierzenia, który swoim wyglądem przypomina płatek śniegu. Jest to najlepszy naturalny izolator ciepła, na co ma wpływ jego specyficzna, trójwymiarowa budowa. To dzięki niemu gęsi są w stanie przetrwać nawet 40-stopniowe mrozy.

Puch jest bezkonkurencyjny pod względem termoizolacji, lekkości i komfortu użytkowania. Pomimo ciągłych prób i obecnego stanu techniki, nie udało się wyprodukować materiału, który cechowałby się podobnymi właściwościami.

Nie każdy wie, że puch i pierze należą do czołówki polskich hitów eksportowych. Dzięki wieloletniej tradycji, idealnym warunkom klimatycznym, odpowiedniemu żywieniu gęsi – polski puch jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o jego jakość. Długa tradycja hodowli gęsi w Polsce przyczyniła się do tego, że polski puch stał się surowcem rozpoznawalnym na arenie międzynarodowej.

Polskie gęsi, a szczególnie Gęś Białą Kołudzką charakteryzuje puch o znakomitej budowie, barwie i według oceny japońskich specjalistów – najwyższej sprężystości na świecie.

 

Czym jest sprężystość?

Jest to wartość jaką część cala sześciennego zajmuje jedna uncja (27g) puchu. Im wyższa sprężystość tym lepszej klasy jest puch, a co za tym idzie lepsza termoizolacja oraz mniejsze zużycie materiału (kołdra jest lżejsza).

Przy takim samym ciężarze, puch pierwszej jakości posiada kilkakrotnie większą objętość, a tym samym większą puszystość. Przy tej samej izolacji cieplnej kołdra jest wyraźnie lżejsza.

Najlepsza jest taka kołdra, która przy jak najmniejszym ciężarze wykazuje najwyższa właściwości izolacji cieplnej.

Kupując kołdrę puchową za kilkadziesiąt - kilkaset złotych możemy być pewni, że puch, który znajduje się w środku jest używany. Pochodzi on ze skupu puchu i pierza, czyli miejsca gdzie skupuje się używane kołdry i poduszki. Jest oczywiście odpowiednio zdezynfekowany i wyprany, jednak nie posiada takiej sprężystości jak nowy puch, co znacznie skraca się żywotność takiego produktu.

 

 

 

W naszym sklepie znajdziesz dwie linie kołder z wypełnieniem z nowego gęsiego puchu:

SPRAWDŹ OFERTĘ KOŁDER PREMIUM 750

 

SPRAWDŹ OFERTĘ KOŁDER CLASSIC

 

Jeśli masz więcej pytań - skontaktuj się z nami przez czat, lub napisz na info@rysztof.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl