Dobry ręcznik na saunę, czyli jaki? Garść praktycznych wskazówek

Dobry ręcznik na saunę, czyli jaki? Garść praktycznych wskazówek

Ze względu na dobroczynne działanie wizyt w saunach cieszą się one coraz szerszym gronem zwolenników. Trudno się dziwić – regularne seanse rewelacyjnie działają na ciało, samopoczucie i odporność, a oferta saunariów zaskakuje coraz to nowszymi propozycjami. Nieodłącznym kompanem wizyt w saunie jest ręcznik, który zapewnia higienę i pozwala w pełni wykorzystać potencjał zabiegu.

Jaki ręcznik na saunę sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy garść praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać model idealny.

 

Ręcznik na saunęco musisz wiedzieć?

Wizyta w saunie powinna być bezpieczna, higieniczna i komfortowa. Ze względu na jej specyfikę jeden ręcznik może okazać się niewystarczający. Podczas tego typu zabiegów zazwyczaj potrzebne są przynajmniej dwa, czasami nawet trzy ręczniki. Pierwszy będzie służyć osuszaniu ciała po korzystaniu z prysznica, natomiast drugi – przykryciu ławy w trakcie seansu. W trzeci ręcznik do sauny powinni się zaopatrzyć wszyscy, których nie przekonuje saunowanie nago.

 

Jaki ręcznik na saunę do osuszania ciała?

Rozważania nad wyborem ręcznika na saunę rozpoczniemy od modelu do osuszania ciała. Pamiętaj, że jest to obowiązkowy element wizyty w saunie. W większych saunariach może przydać Ci się nie tylko po prysznicu, ale również po skorzystaniu z jacuzzi czy basenu. Co ważne, nie może być to ten sam ręcznik, na którym będziesz siedzieć w trakcie seansu. W tej roli doskonale sprawdzą się modele chłonne, umiarkowanie duże i szybkoschnące, np. dostępny w Rysztof, model POUSADA. Możesz wykorzystać również jeden z klasycznych ręczników łazienkowych.

 

Jaki ręcznik na saunę do przykrycia ławy?

Ręcznik na saunę, który posłuży Ci do przykrycia ławy w trakcie seansu to pozycja obowiązkowa z perspektywy bezpieczeństwa i higieny. Pamiętaj, że podczas zabiegu żadna część ciała nie powinna dotykać drewnianych desek ani oparć – dotyczy to również stóp. Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest wygoda. Podsumowując oba powyższe aspekty, ręcznik do przykrycia ławy powinien być relatywnie duży i gruby. W tej roli doskonale sprawdzą się np. pokaźne modele plażowe.

 

Jaki ręcznik na saunę do osłonięcia ciała?

Choć według ekspertów najlepsze efekty gwarantuje saunowanie nago, to dla wielu osób jest ono niekomfortowe. Jaki ręcznik na saunę wybrać, jeśli chcesz wykorzystać go do osłonięcia ciała? W takim przypadku najlepiej sprawdzą się modele cienkie, które charakteryzują się niską gramaturą. Bardzo ważne również, by były wykonane z dobrej jakości bawełny, ponieważ powinny zapewniać skórze odpowiednią oddychalność. Owijając ciało ręcznikiem, pamiętaj, by nie robić tego zbyt ciasno – może to sprawić, że skóra nagrzeje się nierównomiernie. Ponadto, przylegający materiał będzie wchłaniał uwalniające się z ciała toksyny.

 

Rysztof_Abyss_Habidecor_Recznik_Na_Saune

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl