Podpowiadamy, jak pozbyć się zapachu kociego moczu! 5 sposobów na uratowanie tekstyliów

Podpowiadamy, jak pozbyć się zapachu kociego moczu! 5 sposobów na uratowanie tekstyliów

Usunięcie kociego moczu z tkanin – podstawowa zasada

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu z tkanin? Pamiętaj, by działać jak najszybciej! Jeśli masz możliwość wyprania tekstyliów, zrób to od razu w wysokiej temperaturze. Pomocna może okazać się również duża ilość środków piorących. Takie rozwiązanie powinno usunąć zabrudzenie i zniwelować przykry zapach. Co, jeśli woń utrzymuje się po praniu lub kot załatwił się na tkaninie, która nie nadaje się do pralki? 

  1. Preparaty neutralizujące zapachy

Usuwanie zapachu kociego moczu to problem dosyć powszechny, który doczekał się odpowiedzi ze strony branży zoologicznej. W sklepach z artykułami dla zwierząt znajdziesz specjalistyczne preparaty, które dzięki zawartości enzymów skutecznie poradzą sobie z brzydką wonią. 

  1. Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Postaw na środki do kuwety! 

Co ciekawe, w usunięciu zapachu kociego moczu pomocne mogą okazać się również preparaty do neutralizacji woni kuwet. Tego typu środki zazwyczaj dostępne są w formie proszku. Wystarczy, że rozsypiesz go na tkaninie, odczekasz kilka chwil i zbierzesz preparat np. za pomocą odkurzacza. 

  1. Co na koci mocz? Soda oczyszczona! 

W przypadku tekstyliów, których nie możesz wrzucić do pralki, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również inne środki stosowane miejscowo. Jak pozbyć się zapachu kociego moczu, jeśli nie masz pod ręką specjalistycznego preparatu? Postaw na sodę oczyszczoną, znaną ze swojej skuteczności w neutralizacji przykrych woni. Zacznij od przetarcia plamy suchą ściereczką, która wchłonie mocz. Następnie zapierz zabrudzenie wodą z dodatkiem detergentu, a po wyschnięciu, zasyp je sodą na około godzinę. Po upływie tego czasu odkurz lub strzep proszek. 

  1. Płyn do płukania ust 

W pozbyciu się zapachu kociego moczu pomocny może okazać się również płyn do płukania jamy ustnej. Delikatnie rozprowadzony na plamie powinien pomóc zneutralizować jej woń. 

  1. Preparaty antybakteryjne do tkanin 

Mało znanym, choć relatywnie skutecznym sposobem, który pozwoli Ci pozbyć się zapachu kociego moczu, jest zastosowanie środka antybakteryjnego do tkanin. Tego typu specyfiki używane są zwykle do czyszczenia materaców? Dzięki specyficznej formule powinny poradzić sobie również z uporczywą wonią moczu Twojego pupila.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl