Jak pościelić łóżko i czy w ogóle warto to robić? Pościelowe ciekawostki

Jak pościelić łóżko i czy w ogóle warto to robić? Pościelowe ciekawostki

Czy wiesz, że ścielenie łóżka wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale i komfort Twojego snu, a nawet zdrowie? Ta niepozorna czynność to niezwykle ciekawe zagadnienie, któremu warto poświęcić trochę uwagi.

Jak pościelić łóżko, by zrobić to szybko, a zarazem efektownie? Przedstawiamy kilka ciekawostek, które pomogą Ci zadbać o piękne wnętrze i spokojny sen!

 

Ścielić czy nie ścielić?

Dla jednych ścielenie łóżka jest sztuką dla innych – przykrym obowiązkiem. Z tego względu warto zadać pytanie o to, jakie są wady i zalety tej czynności. Co ciekawe, naukowcy wskazują, że łóżka nie należy ścielić od razu po wstaniu. Dlaczego?

Ciepła i wilgotna pościel stwarza korzystne warunki do rozwoju roztoczy. Z drugiej strony zwraca się uwagę na to, że estetycznie posłane łóżko może korzystnie wpływać na szybkość wieczornego zasypiania i problemy z bezsennością. Jak pościelić łóżko, by pogodzić te dwie kwestie?

 

Ścielenie łóżka, a higiena

Największym wrogiem wspomnianych roztoczy jest słońce i świeże powietrze. Specjaliści zalecają, by za ścielenie łóżka zabrać się dopiero po upływie około godziny po wstaniu. Dobrą praktyką jest również ściągnięcie kołdry z materaca. Umożliwia to odparowanie wilgoci i schłodzenie tkanin. Jak pościelić łóżko, jeśli nie masz czasu na czekanie? Postaw na szybkie wietrzenie sypialni. W przypadku sprzyjającej pogody możesz też na chwilę wywiesić pościel na balkonie.

 

 Jak-poscielic-lozko-poscielowe-ciekawostki

 

Jak pościelić łóżko – komfort i estetyka

Wbrew pozorom, by zadbać o estetykę sypialni, wcale nie musisz dysponować sporą ilością czasu. Istnieje przynajmniej kilka ciekawych sposobów na zapanowanie nad pościelowym nieładem, które doskonale sprawdzą się w porannym pośpiechu. Jak ekspresowo i zarazem efektownie pościelić łózko?

 

1. Piękna pościel przyjacielem niecierpliwych i zabieganych

Wiele osób niewątpliwie zgodzi się ze stwierdzeniem, że rano czas płynie wyjątkowo szybko. Jak pościelić łóżko, gdy cenna jest każda minuta? Postaw na stylową pościel, która sama w sobie będzie stanowić ozdobę sypialni. W takim przypadku wystarczy, że równomiernie rozłożysz ją na łóżku. Dla uzyskania lepszego efektu możesz wywinąć kołdrę od strony poduszek. W takim układzie doskonale prezentują się pościele o wzorach florystycznych.

 

2. Ścielenie ze szczyptą elegancji

Jak pościelić łóżko, by prezentowało się elegancko? Wybierz klasyczną, jasną pościel. Ułóż ją równo, a dolną część łóżka przykryj pledem. Całość możesz uzupełnić dekoracyjnymi poduszkami o kolorze, który ładnie skomponuje się z barwą pledu.

 

3. Ścielenie z pledem w roli głównej

Jednym z najłatwiejszych i zarazem najszybszych sposobów na pościelenie łóżka jest wykorzystanie pledów lub narzut. Jeśli dysponujesz pledem o pokaźnym rozmiarze, wygładź pościel i przykryj nim całe łóżko. Jeżeli koc jest za mały, po równomiernym rozłożeniu kołdry i poduszek zarzuć go na róg łóżka. W ten sposób uzyskasz ciekawy efekt artystycznego nieładu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl